درباره ما

تاریخچه

بیش از یک دهه قبل، مطالعه بر روی تولید فاکتور هشت نوترکیب انسانی توسط گروهی از پژوهشگران برجسته دانشگاهی آغاز گردید.

پس از چند سال تحقیق در آبان ماه ۱۳۸۷ شرکت سامان داروی هشتم با مأموریت تولید API تأسیس و پروژه فوق را تحت پوشش خود قرار داد و با سرمایه گذاری مناسب، ابتدا در مرکز رشد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران این طرح از مرحله آزمایشگاهی به تولید نیمه صنعتی رسید که پس از طی آزمایشات مطالعه بالینی و اخذ پروانه در پایان سال ۱۳۹۴، فاکتور هشت نو ترکیب انسانی با نام تجاری سافاکتو وارد بازار گردید و در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

به موازات اقدامات فوق از سال ۱۳۸۹ عملیات ساخت سایت تولید صنعتی در محل پارک علم و فناوری خراسان رضوی در شهر مشهد آغاز شد. این مجموعه در پایان سال ۱۳۹۵ آماده بهره برداری گردیده و امکان تولید محصولات متنوع بیوتکنولوژی را دارا می باشد.

ماموریت ما

خود باوری و تکیه بر نیروهای جوان، متخصص و متعهد برای دست یابی به بالاترین سطوح کیفیت، ایمنی و استفاده از آخرین دست آورد های علمی و فن آوری روز دنیا و ارزش آفرینی برای کلیه ذینفعان، از طریق جذب محققین، دانشمندان و سرمایه گذاران در سطح ملی و بین المللی رسالت ماست.

یافتن روش های نوین درمانی، با هدف پاسخگویی به نیاز های جامعه بیماران خاص برای توسعه سلامتی و افزایش امید به زندگی وظیفه ماست.

Sd8 با هدف تولید انواع API با استفاده از دانش و تجربه متخصصین در عرصه ملی و بین المللی با هدف تولید انواع داروهای نوترکیب به وجود آمده است و تولید فاکتور هشت نو ترکیب انسانی را به عنوان اولین گام انتخاب نموده است.

ارزش ها

حرکت به سوی آینده ای ایمن تر، سالم تر و با نشاط تر با هدف حمایت و افزایش امید به زندگی در بیماران خاص رسالت ما بوده و چالش اصلی “چگونگی” رسیدن به این مهم می باشد.

میل به بهبود و سلامتی افراد، فتح قله های علمی، انجام کار بر اساس بالاترین استاندارد ها، وحدت، تعامل و هم اندیشی بین متخصصین داخلی و خارجی و کار گروهی با توجه به کرامت انسانی در تمام ابعاد سازمانی، جزء ارزشهای محوری سازمان بوده و بر این باوریم که عملیاتی کردن آنها بستر مناسب برای رسیدن به اهداف سازمان را فراهم می سازد.

تولیدات شرکت ما به طور مستقیم با سلامتی افراد ارتباط داشته، بنابراین خود را متعهد به دقت علمی، رعایت اصول اخلاقی و دستیابی به نوآوریهای علمی برای داشتن فردایی بهتر می دانیم. علاوه بر ارائه پیوسته محصولات با کیفیت به بیماران و مصرف کنندگان در آینده، ضرورت دارد به فکر محافظت از منابع طبیعی و محیط زیست نیز باشیم.

Sd8 سازمانی یاد گیرنده، خلاق، پیشرو و نو آور بوده، ضمن رعایت استاندار های اخلاقی و تکیه بر شفافیت و صداقت، آماده همکاری با کلیه محققین و سرمایه گذاران می باشد.

بر این باوریم که امکانات موجود و نیروهای جوان و متخصص توان پاسخگویی به نیاز های تحقیقاتی و تولیدی را دارا بوده و می توانند Sd8 را به شتاب دهنده ای جدی در سطح کشور و منطقه ارتقاء دهند.

پیام مدیرعامل

در سازمان ما، باور “خواستن توانستن است” همراه با استفاده از نوآوریهای علم بیوتکنولوژی، شرایط منحصر به فردی را فراهم آورده که پتانسیل لازم برای تحقق اهداف سازمان را فراهم ساخته است.

اصول راهبردی، وفاداری به ارزشهای اخلاقی، کرامت انسانی، خط مشی سازمان که در تمام سطوح ساری و جاری است، ما را در رسیدن به هدف اصلی که “کشف، توسعه و ارائه داروهای جدید برای غلبه بر بیماریهای خاص” است، یاری می کند.

ما درSd8 مسئول و پاسخگوی تعهدات خود نسبت به کلیه ذینفعان هستیم.

ما به عنوان سازمانی دانش بنیان پذیرای محققان و سرمایه گذاران در عرصه های ملی و بین المللی هستیم و امیدواریم بتوانیم Sd8را به یک شتاب دهنده جدی عرصه زیست فناوری در سطح منطقه تبدیل کنیم.

Sd8 سازمانی یادگیرنده و پاسخگو است و در حوزه های تصمیم گیری و عمل سریع و شجاعانه اقدام می کند و پذیرش ریسک معقول در تمامی عرصه های تحقیق و توسعه سرلوحه کار ماست.

خط مشی مدیران

ما بر این باور هستیم که کارکنان در سامان داروی هشتم استحقاق داشتن مدیران شایسته را دارند، مدیرانی که شرایط کار گروهی، هم اندیشی، هم افزایی، خلاقیت و نوآوری را فراهم نموده و برای کارمندان خود به طور مستمر فرصت یادگیری و پیشرفت را فراهم نماید. مدیران ما بر این باورند “آموزش کلید ساخت آینده است” لذا تلاش می کنند این باور را به رفتار، شخصیت و فرهنگ سازمانی ارتقا دهند.

ما بر این باوریم که مدیران ما همواره از نظرات مختلف، دیدگاه های متضاد و فضای گفتگوی صریح و شفاف استقبال کرده و خود را مسئول و متعهد می دانند که:

  • وفادار به خط مشی سازمان بوده و اجرای متعهدانه اهداف سازمان را سر لوحه کار خود قرار دهند.
  • کار گروهی و اتخاذ بهترین تصمیمات را بر اساس خرد جمعی، اساسی ترین روش اجرایی خود بدانند.
  • برقراری ارتباط و پاسخگویی متعهدانه نسبت به عملکرد خود در تمام زمینه ها از اهم وظایف خود بدانند.
  • شفاف سازی و اطلاع رسانی و فراهم آوردن شرایط مناسب جهت تصمیم گیری سهامداران را فراهم سازند.
  • تکیه بر تفکر مشتری مداری، آموزش و فرهنگ سازی این مهم یکی از وظایف با اهمیت کلیه مدیران در تمام سطوح سازمان می باشد. به گونه ای که باور پذیری Sd8 به عنوان حامی برای جامعه درمان تحقق یابد.
  • احترام به پرسنل خود و ارزش نهادن به نظرات و خواسته های آنان، توجه و بهبود کیفیت زندگی کارکنان در مقابل عملکرد مناسب و همچنین افزایش و توسعه اطمینان و اعتماد در میان کارکنان و کشف توانمندیها با هدف پیشرفت برای همه، بخشی از تعهدات مدیران ما می باشد.