بهره برداری از سایت تولید شرکت سامان دارو هشتم

بهره برداری از سایت تولید شرکت سامان دارو هشتم
1397-06-11
556 بازدید

سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم اولین تولیدکننده داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و انواع فرآورده‌های دارویی بیوتکنولوژی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

بهره برداری از سایت تولید سامان دارو با حضور تولیت آستان قدس رضوی

سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم اولین تولیدکننده داروی فاکتور هشت  انسانی نوترکیب و انواع فرآورده‌های دارویی بیوتکنولوژی با حضور تولیت  آستان قدس رضوی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، آیین بهره‌برداری از سایت تولید شرکت سامان  داروی هشتم وابسته به هلدینگ سلامت و داروی آستان قدس رضوی که در حوزه  تولید داروهای بیوتکنولوژی از جمله داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و سایر  داروهای ضدسرطان فعالیت می‌کند، سه‌شنبه 16 بهمن ماه در این شرکت برگزار  شد.

شرکت سامان داروی هشتم اولین و تنها شرکت دانش‌بنیان آستان قدس رضوی است که  در آبان ماه 1387 تأسیس شده است. واحد تحقیق و توسعه این شرکت از سال 1388  با رویکرد بهره‌مندی از توان علمی نخبگان دانشگاهی در زمینه تولید داروهای  بیوتکنولوژی در اولین گام موفق به دستیابی به دانش فنی تولید فاکتور هشت  انسانی نوترکیب شد که یکی از محصولات استراتژیک کشور و نیاز حیاتی بیماران  هموفیلی است.

شرکت سامان داروی هشتم به عنوان بزرگترین مرکز شتاب‌دهنده شرق کشور در حال  حاضر چند طرح پژوهشی و مطالعاتی بر روی آنتی‌بادی‌های مونوکلونال(MAb) که  در ردیف داروهای انکولوژی(سرطانی) است، در دستور کار دارد.

 

 

 

برچسب‌ها:,